Школска 2018/2019. година

Награде најбољима

У петак, 21. јуна 2019. године, под покровитељством председнице општине, у сарадњи са  Центром за културу Ковин, Одељењe за јавне службе и општу управу ОУ организовало је традиционални пријем и свечану доделу диплома за „вуковце“ и најуспешније ђаке основних и средњих школа са територије општине у школској 2018/19. години. Награђени су носиоци Вукових диплома, Ђаци генерације и ученици који су освојили једно од три прва места на Републичким и Покрајинским такмичењима у протеклој школској години, као и њихови ментори. Дејан Милошевић IVo, носилац дипломе Вук Караџић,  ђак је генерације у гимназији, а у економском смеру ђак генерације је Милица Шпика IVпа. Носиоци дипломе Вук Караџић јесу и следећи ученици гимназије – Исидора Лајавец, Катарина Ћириковачки и Лазар Ивковић. Данијела  Гаћеша IIIo, освојила је треће место на Републичком такмичењу „Књижевна олимпијада“ – њу је припремала професорка Валентина Јелић. Такође треће место на Републичком такмичењу, али из историје, освојио је Страхиња Сарафинћан Io1, кога је спремао професор Милош Савић. Селена Ђорђевић IIIo, освојила је друго место на на школском првенству Војводине у каратеу – њен ментор је професор Горан Јеремић. Наша школа имала је своје представнике на покрајинском такмичењу  у беседништву, и освојено треће место,  то су ученице IIIпа – Јелена Радовановић и Јелена Лужајић. Њихови ментори су професори Оља Љубоја и Роберт Тот.