Школска 2018/2019. година

Посета музеју НБС

Професор економске групе предмета Илија Драгомир, наставио је прошлогодишњу традицију вођења ђака у музеј НБС  у Београду где је и ова генерација могла да допуни знање о банкарству Србије  од предавача запосленог у музеју, као и да види први искован метални новац из 13. века на тлу Србије.

Ђаци  економског смера  изучавају новац и новчане токове у оквиру предмета  МОНЕТАРНА ЕКОНОМИЈА И БАНКАРСТВО  у III-oj i IV-oj  години па је на предлог предмтног професора директорка Живка Чернох одобрила да се један час одржи у  просторијама музеја НБС.

Овом часу поред ђака IV-e присуствовали су предметни професори Илија Драгомир,  Драгана Држајић и разредни старешина Љиља Петровић.

Након посете музеју ученици су посетили Авалски торањ који ће им вероватно остати у дугом сећању као и посета музеју.

Илија Драгомир