Школска 2018/2019. година

Угледни час - „150 година од објављивања Мендељејевог Периодног система елемената“

У петак, 1. марта 2019. Године, у хемијском кабинету одржан је угледни час под називом „150 година од објављивања Мендељејевог Периодног система елемената“.

Угледни час реализовали су: Јована Златановић, ученица одељења IIо и Драгана Анђелковић-Манић, професор хемије.  Активно учешће имали су сви ученици одељења IIо, као и професори који су присуствовали угледном часу: Љиљана Петровић,  Валентина Крецуљ-Терјешкова, Ивана Бобић,  Илија Драгомир, Александар Крчуљ, као и наш шеф рачуноводства Јелка Богдановић.

Ученица  Јована Златановић израдила је пано и презентацију о научнику Димитрију Мендељејеву и његовом Периодном систему елемената, који се и данас користи. Након Јованиног излагања, ученици и присутни професори  били су подељени у групе и  добили су неколико проблемских задатака. Током часа презентовали су своје резултате. Атмосфера на часу је била позитивна, до изражаја је дошла и креативност учесника и понешто ново смо научили.