Ученици на другачијем часу историје

Ученици другог разреда гимназије општег смера и ученици првог разреда образовног профила економски техничар у четвртак 18.01.су са професором историје Живком Чернох имали прилику да се упознају са садржајима везаним за средњовековну српску историју,културу и традицију и организацији удружења" Бели орлови".

Део витешких средњовековних борби, одећа, наоружање,соколарство, калиграфија,стари занати су били саставни део програма које су чланови удружења "Бели орлови"показали грађанима Ковина.

Очување средњовековне српске културе, уметности, ратничких вештина и старих заната, само су неки од циљева београдског Удружења „Бели орлови“, које окупља чланове из Србије и региона. Намера је да се савременом човеку, а нарочито најмлађима, приближи начин живота средњовековног витеза и обичног човека

Неговањем историје и културе чува се национални идентитет . Бели орлов више од 10 година промовише српску средњовековну традицију и културу, са идејом да се заинтересованима представи фигура српског средњовековног витеза и да се објасне вредности које она подразумев

Удружење организује бројне образовне радионице, као и спортске активности, путем којих се грађани могу упознати са животом средњовековног племића, витеза и обичног човека.

Средњовековне фреске пружају слику традиционалног српског витеза и његове опреме, објашњава Благојевић. Лук и стрела током историје постају основна опрема војника, који, каже саговорник, без савладавања те вештине, не би могао да постане прави ратник.

У спортским радионицама Удружења “Бели орлови” учи се и стреличарство.

Осим спортских, Удружење организује образовне, као и занатске радионице, које укључују знања, занате и вештине, неопходне средњовековном човеку.

Заступљене су и плесне радионице, као и радионице средњовековног кулинарства..

Мушки чланови Удружења се, осим спортских активности, најчешће опредељују за учење ковачког заната.