Додела диплома

У Центру за кутуру у Ковину, 20.6.2023, одржана је свечана додела диплома матурантима Гимназије и средње стручне школе ,,Бранко Радичевић".

Још једна дивна генерација гимназијалаца општег смера и економских техничара завршила је своје средњошколско путовање. Пролететле су ове четири године школовања, а сада је дошао тренутак да се наши млади људи отисну у свет одраслих и крену даље у грађење своје будућности.

Додели диплома претходила је пригодна приредба, коју су водиле ученице трећег разреда Анастасија Ћеха и Емилија Жепша. Рецитацијом и песмом поздравиле су се сталне учеснице свих школских приредби и матуранткиње Анђелија Глигоријевић, Даница Тодореско и Јована Ранчић.

Присутнима се обратила директорка школе Луција Мариновић. Она је доделила награде ученицама генерације, у име школе и у име Општине Ковин. Ове године је Милица Савић ученица генерације општег смера гимназије, а Милица Станојев је ученица генерације економских техничара. Честитамо нашим најбољим ученицама!

Програм се наставио музичким делом у ком су учествовали хармоникаши и ученици трећег разреда Данијел Иљенкаревић и Марко Сармеш, као и ученица другог разреда Дуња Ковачевић, која је свирала клавир.

На крају, дошао је ред и на обраћање одељењских старешина матураната: професорке Драгана Анђелковић Манић, стрешина IVо, и Драгана Држајић, старешина IVе. Уз емотивне говоре, доделиле су дипломе и поздравиле се са својим одељењима.

Поред награда за ученице генерације, додељене су и посебне награде вуковцима. Ове године то су: Милица Савић, Анђелија Глигоријевић, Милица Станојев и Анђела Бирташевић. Специјалне дипломе за успехе на такмичењима из српског језика и књижевности добиле су ученице Милица Савић, Анђелија Глигоријевић и Даница Тодореско.

Програм је припремала професорка Оља Љубоја, а техничка подршка био је професор Александар Крчуљ.

Честитамо нашим матурантима и желимо им успеха и среће у даљем школовању, раду и животу уопште!