Дан школе 2023. године

Дан Гимназије и средње стручне школе ,,Бранко Радичевић" јесте 25. март. Тога дана прослављамо не само Дан школе, већ и датум оснивања школе давне 1964. године.

Како је ове године прослава морала бити померена, свечано обележавање одржано је 27. марта пригодном приредбом.

Програм приредбе водиле су ученице Анђелија Глигоријевић, Емилија Жепша и Дарија Крстић. Оне су нас подсетиле на нашег великог песника Бранка Радичевића кроз биографске податке, али и поезију. Свечаност су оплеменили и наши ученици, одлични музичари. Марко Сармеш и Данијел Иљенкаревић, ученици трећег разреда и врсни хармоникаши, одсвирали су нам два кола. Марија Ђуриш, ученица четвртог разреда и награђивана цитрашица, на својој цитри извела је ,,Сплет мађарских песама", а Јована Ранчић, такође ученица четвртог разреда, прелепо је отпевала песму ,,Укор", чији је текст управо и написао Бранко Радичевић. Програм је припремила професорка Оља Љубоја, а техничка подршка био је професор Александар Крчуљ.

Срећан Дан школе, 59. по реду!