Ученици другог разреда гимназије општег смера и ученици првог разреда образовног профила економски техничар у четвртак 18.01.су са професором историје Живком Чернох имали прилику да се упознају са садржајима везаним за средњовековну српску историју,културу и традицију и организацији удружења" Бели орлови".
Део витешких средњовековних борби, одећа, наоружање,соколарство, калиграфија,стари занати су били саставни део програма које су чланови удружења "Бели орлови"показали грађанима Ковина.
Ученици су били веома задовољни и срећни јер су на лицу места,уживо могли да осете и буду ,макар на кратко део наше историје.Све оне наставне јединице које се односе на овај део историје могли су да виде и осете
Очување средњовековне српске културе, уметности, ратничких вештина и старих заната, само су неки од циљева београдског Удружења „Бели орлови“, које окупља чланове из Србије и региона. Намера је да се савременом човеку, а нарочито најмлађима, приближи начин живота средњовековног витеза и обичног човека
Неговањем историје и културе чува се национални идентитет . Бели орлов више од 10 година промовише српску средњовековну традицију и културу, са идејом да се заинтересованима представи фигура српског средњовековног витеза и да се објасне вредности које она подразумев
Удружење организује бројне образовне радионице, као и спортске активности, путем којих се грађани могу упознати са животом средњовековног племића, витеза и обичног човека.
Средњовековне фреске пружају слику традиционалног српског витеза и његове опреме, објашњава Благојевић. Лук и стрела током историје постају основна опрема војника, који, каже саговорник, без савладавања те вештине, не би могао да постане прави ратник.
У спортским радионицама Удружења “Бели орлови” учи се и стреличарство.
Осим спортских, Удружење организује образовне, као и занатске радионице, које укључују знања, занате и вештине, неопходне средњовековном човеку.
Заступљене су и плесне радионице, као и радионице средњовековног кулинарства..
Мушки чланови Удружења се, осим спортских активности, најчешће опредељују за учење ковачког заната.