spisakudzbenikapoc

Европски дан језика

Европски дан језика је и ове године обележен 26. септембра у нашојшколи. Поређење језика, културног наслеђа, гастрономије и музике је нешто штосу наши ученици, заједно са професоркама приказали својим вршњацима на часовимаенглеског и немачког језика.

Ђаци наше школе упутили су поздраве и поруке љубави, пријатељства, заједништва ипоштовања на различитим европским језицима.

На часвима српског језика икњижевности ученици су обновили знање о "породицама" језика наевропском тлу, подсетили су се и позајмљеница. У завршном делу часа такмичили сусе у изговору брзалица.

Било је рецитовања, скечева и квизова на енглеском, немачком и другим европскимјезицима.

Каже се да је човек богат онолико колико језикаговори. Заправо, још је богатији уколико је окружен људима који се, иакопричају различитим језицима, добро разумеју.