spisakudzbenikapoc

КОНЦЕРТ НА „КОЛАРЦУ“ И ПОСЕТА НАРОДНОМ МУЗЕЈУ У БЕОГРАДУ

У недељу, 29. септембра група ученика прве и друге године и професора наше школе присуствовала је клавирском концерту у Задужбини Илије Милосављевића Коларца.

Пијанисткиња Ива Вуковић је надахнуто и емотивно свирала веома леп, али и захтеван програм - Скарлатија, Бетовена, Моцарта, Листа, Деспића и Прокофјева. Била је ово прилика да неки од ученика први пут присуствују концерту класичне музике. Развијање културе слушања музике је саставни део образовања. Њихово задовољство било је видно. Након концерта обишли смо редовну поставку Народног музеја, имали прилике да погледамо врхунска дела ликовне уметности многих епоха и представника - посебну пажњу изазива део националне уметности 19. и 20. века где су изложена платна Предића, Јовановића, Шумановића, Петровићеве, Челебоновића, Вуксановића, Величковића и др.

Ученици су имали и слободно време које смо искористили да се заједнички прошетамо градом, Студентским парком, Кнез Михајловом улицом и Тргом Републике. Недељни уметнички матине је упркос хладнијем времену испунио свој циљ: Култура и уметност немају алтернативу.

Маша Вулетић