spisakudzbenikapoc

Ми у акцији „Заврнимо рукаве“

„Заврни рукаве“ je национална кампања чишћења Србије kоја се одржава неколико пута годишње са циљем да се што више места по целој Србији чисти у исто време и акција буде што масовнија.

Ова дванаеста по реду акција реализована је јуче, 29.септембра,  у времену од 10 до 12 сати на великом броју тј. на 147 пријављених локација.

Први пут заједно су се пријавили ученици и професори обе ковинске средње школе тј. Средње стручне школе „Васа Пелагић“ и наше, а спојила нас је  жеља и воља да конкретно допринесемо чишћењу нашег града.

Ученички парламенти обе школе су били иницијатори овог удруженог учешћа, али су се акцији придружили и млади биолози љубитељи природе, а обезбеђене су рукавице и пластични џакови за све учеснике.

Наш пријављен локалитет био је омиљено шеталиште Ковинаца Дунавац.

Време нам је покварило планове  и иако смо рекли да ученици не долазе ако буде кише ишак су дошли тако да одлагања није било.

Очистили смо по киши ширу територију Дунавца и напунили 40 џакова смећа што значи да је на жалост посла  било  и то доста.

Посебно радује што су наши ђаци заинтересовани и спремни да помогну и личним примером утичу на подизање свести о очувању чистоће  природе, а осим ученика и колега из обе школе придружили су нам се у чишћењу  и наши  бивши ђаци, сада успешни млади људи .

Следећа акцију планирамо  на пролеће и  сигурно ће нас бити још више!

Бранкица Стојковић