ОБЕЛЕЖЕН ПРЕШЕРНОВ ДАН

У организацији Удружења Словенаца „Логарска долина“ из Панчева и Подружнице у Ковину оранизован је Прешернов дан , културни празник Словенаца ,који се у Словенији и широм света где год има Словенаца, обележава од 1941.године. Програм је одржан  22.фебруара у Галерији Центра за културу у Ковину ,уз присуство многобројне публике и високих званица-амбасадора Словеније Дамјана Берганта,генералне конзулке Кристине Клинер,председника Националног савета словеначке националне мањине Саше Вербича и представника локалне самоуправе. Присутнима се на почетку програма обратио Јосип Вебер председник словеначког удружења из Панчева,а затим и остале високе званице.

Програм су извели ученици ОШ „Ђура Јакшић“ и ученици Гимназије и средње стручне школе  „Бранко Радичевић“. Програм је обухватио наступ хора „Ђурине“школе којим руководи Снежана Качина  проф.музичке културе и рецитал ученика полазника курса словеначког језика које је припремала др Милена Спремо проф.словеначког језика. Централна тема ове године била је : Две хероине Првог светског рата – Антонија Јаворник и Милунка Савић . Наши ученици прве године гимназијског смера Сара Максимовић,Миа Миљковић,Хелена Миладиновић,Огњен Јовановић и Андреј Вакић припремили су изузетно лепу презентацију и стихове уз гитарску пратњу,а на самом крају манифестације ученици 4.године економског смера Марко Сармеш и Данијел Иљенкаревић на хармоникама су одсвирали полку коју су увежбали са Виолетом Помар проф.музичке културе. Програм су веома професионално водиле матуранткиње Емилија Жепша и Марија Шогор .

Почетак сарадње са Удружењем Словенаца из Панчева и Ковина за нашу школу је лепа прилика да унапреди своју ширу културну делатност,а директорка школе Луција Мариновић је у неформалном разговору након програма и лично остварила контакте са свим уваженим гостима.

За програм и координацију ,као и читаву деценију до сада, била је задужена Маша Вулетић проф.српског језика и књижевности.